7" Stand Alone AHD Monitor
|
Product Features PAL & NTSC system automatically language can be set |
|
| SPECS | Model No.:EV-7010MAHD |
| Screen ratio | 16:9 |
| Resolution | 1024*R.G.B*600 BOE |
| Backlight luminance | LED, Luminance 400 cd/m2 |
| Contrast | 500:1 |
| Viewing angle | UP—85°,DOWN—85°,LEFT—85°,RIGHT—85° |
| Working temperature | -20~+70 ºC |
| Working humidity | 85%RH |
| Storage temperature | -30~+85 ºC |
| Power supply | DC12-24V |
| Boot time | 2S |
| Current consumption | DC12V/500mA |
| OSD control | Image setting, general setting, System setting, Volume |
| Power consumption | <4W |
| Signal input |
3CH AHD 1080P / 720P / CVBS input, 2CH audio input, compatible with CVBS and AHD signals, compatible with PAL and NTSC systems |
| Image display | 3CH single image display |
| System | PAL/NTSC automatically |
| Trigger | 3CH trigger control, could set reversing delay |
| Speaker | Built-in |
| Language | Simplified Chinese, Traditional Chinese, English, Japanese, Korean, Russian |
| Parking guideline | Off as default |
| Auto dimming | Off as default |
| Mirror/non-mirror image display | Mirror as default |
| Shockproof level | 4G |
| Size | 180mm*121mm*24mm |















































